4. 7. 2023

V závěru školního roku proběhla již tradiční školní odborná soutěž pro žáky oboru Mechanik strojů a zařízení v režii pana učitele Petra Zetíka. Letošním zadáním bylo navrhnout a vyrobit propagační předmět s logem školy.

Soutěže se zúčastnili žáci druhých a třetích ročníků a celkem vzniklo 14 unikátních propagačních předmětů. O výherci rozhodovala odborná porota složená z učitelů strojírenských předmětů. Každý soutěžní výrobek byl důkladně zhodnocen a obodován ve třech kategoriích – výkres, výrobek a design. Po sečtení bodů nám vzešel vítěz, a kromě něj jsme se rozhodli ocenit i druhé místo, jelikož výsledný soutěžní výrobek byl také velmi zdařilý.

Na druhém místě skončil Martin Polášek z 3.AB s propagačním předmětem ve tvaru soustružnického nože, a celkovým vítězem se stal Petr Blahynka z 2.AB, který navrhl a vyrobil složitou maketu radiostanice, která je jednou z vlajkových produktů firmy MESIT asd.

Výherci školní odborné soutěže obdrželi od ředitele školy dárkové poukazy do hobbymarketu, a všichni ostatní soutěžící dostali jako poděkování za účast dárkovou tašku MESIT střední školy.