V říjnové výzvě 10 000 kroků jsme si vychodili druhé místo

24. 11. 2023

MESIT střední škola skvěle obstála v říjnové výzvě Deset tisíc kroků, kde se z naší školy zapojilo hned deset týmů s celkově 109 soutěžícími. V této soutěži, která spojila školy z celé České republiky, jsme se umístili na skvělém druhém místě, a získali tak pomyslnou stříbrnou medaili. První místo bylo téměř na dosah ruky, vítězství nám uniklo o pouhé 2 body!

více…

Jaký obor si zvolit na střední škole? Průvodce pro žáky 9. tříd!

21. 11. 2023

Před vámi stojí důležité rozhodnutí - vybrat si, který středoškolský obor je pro vás ten pravý. Získat středoškolské vzdělání je klíčovým krokem na cestě k vaší budoucí kariéře, a proto je důležité pečlivě zvážit, který obor nejlépe odpovídá vašim zájmům, dovednostem a cílům. Na naší střední škole nabízíme různé obory, které vám mohou pomoci vytvořit si pevný základ a získat klíčové znalosti a schopnosti pro vaši profesionální budoucnost.

více…

Prváci se zúčastní Mistrovství světa v halovém veslování

21. 11. 2023

Žáci MESIT střední školy se zúčastnili Mistrovství ČR v halovém veslování, které se konalo ve čtvrtek 16. listopadu. V těžké konkurenci ostatních středních škol jsme zabojovali a prvákům se podařilo zvítězit ve své kategorii, čímž si zajistili postup na Mistrovství světa.

více…

Exkurze žáků oboru Podnikání do Prahy

18. 10. 2023

V měsíci říjnu měli naši žáci z tříd 1.P a 2.P jedinečnou příležitost prozkoumat krásy a zajímavosti hlavního města. Během dvoudenní exkurze do Prahy, konané 12. a 13. října, se nám otevřela řada fascinujících příležitostí a zážitků.

více…

Jazyková exkurze maturantů do Velké Británie: Ponoření do anglického jazyka a kultury

13. 10. 2023

Na přelomu září a října se maturanti z naší školy vydali na jazykovou exkurzi do Velké Británie. Zájezd plný dobrodružství, výuky a poznávání anglické kultury zanechal na účastnících nezapomenutelný dojem.

více…

Učitelský teambuilding ve Vysokých Tatrách

3. 10. 2023

Oficiální rozloučení s projektem VELUX MESIT school ver. 4.0, do kterého je naše škola zapojena od roku 2019, se uskutečnilo od pátku 22. září do neděle 24. září přímo u Štrbského Plesa ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Teambuildingu se zúčastnili téměř všichni učitelé a zaměstnanci školy, kteří byli do projektu v jeho průběhu zapojeni.

více…

Projekt na využití dešťové vody získal zlato a přinese naší škole novou elektro učebnu

21. 9. 2023

To, že v MESIT střední škole studují nadaní elektrikáři, není žádná novinka. Svůj talent a znalosti předvedli v soutěži společnosti Schrack Technik, kde díky svému projektu zvítězili v celorepublikovém finále a vyhráli pro školu plně vybavenou učebnu pro elektro obory.

více…

Zahájení školního roku 2023/2024

28. 8. 2023

Školní rok 2023/2024 v MESIT střední škole bude zahájen v pondělí 4. září.

více…

Školní odborná soutěž zná svého vítěze

4. 7. 2023

V závěru školního roku proběhla již tradiční školní odborná soutěž pro žáky oboru Mechanik strojů a zařízení v režii pana učitele Petra Zetíka. Letošním zadáním bylo navrhnout a vyrobit propagační předmět s logem školy.

více…

Absolventi se rozloučili se školou a převzali své výuční listy

29. 6. 2023

Absolventi tříletých studijních oborů se v úterý 27. června sešli v zasedací místnosti MESIT holding, aby při slavnostním zakončení studia převzali své výuční listy.

více…