Za technikou do Berlína a Braniborska

27. 3. 2024

Na konci března jsme se na tři dny vypravili s žáky poznávat technické památky Berlína a Braniborska. Navštívili jsme opravdu unikátní atrakce, jako byl skrývkový most F 60 nebo lodní výtah, ale prošli jsme si i historické centrum Berlína, včetně návštěvy několika muzeí. Berlín jsme si prohlédli i z ptačí perspektivy, a to z kupole budovy Říšského sněmu. Každý si při exkurzi našel to své – milovníci aut si prohlédli veterány, sportovci zase navštívili Olympijský stadion z roku 1936 a zájemci o military si užili prohlídku pevnůstek a betonového bunkru. Program byl opravdu nadupaný!

více…

Mistrovství světa v halovém veslování

27. 2. 2024

Ve čtvrtek 22. února dorazila do O2 arény v Praze osmice našich sportovců, aby se s ostatními školami utkala v souboji v halovém veslování. A jak naše účast dopadla?

více…

Štěstí si koupit nemůžete, ale můžete si koupit skipas

23. 2. 2024

Mnozí z vás si právě probíhající jarní prázdniny užívají na horách, tak si připomeňme, jak vypadal letošní školní lyžařský kurz v Malé Morávce, který probíhal od 4. do 9. února.

více…

Natáčení pořadu Fokus Václava Moravce

22. 2. 2024

Netradiční zkušenost za sebou mají naši žáci oboru Podnikání. V úterý 20. února se zúčastnili živého přenosu diskuzního pořadu Fokus Václava Moravce, který vysílala stanice ČT24. Odkaz na díl s našimi žáky najdete níže v článku.

více…

Okresní kolo olympiády v angličtině

19. 2. 2024

V pátek 16. února se naši žáci Martin Miklenda a Radim Tomčala zúčastnili okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce. Konkurence byla velká a výkony žáků vyrovnané. Na medailové příčky jsme nedosáhli, ačkoliv Martina Miklendu od prvního místa dělil rozdíl půl bodu.

více…

Sportovní výzva pro žáky

16. 2. 2024

Vážení žáci a kolegové, po loňském úspěšném tažení na vítězství v soutěži 10 000 kroků vyhlašujeme interní pokračování s cílem zlepšit si kondičku. Léto nás zastihne připravené! Čekají vás tři měsíce sportovní výzvy. Kdo se aktivně zapojí, pojede na konci dubna na výlet na Lysou horu.

více…

Díky workshopu Rozhlasová Ověřovna se žáci naučili odhalovat dezinformátory

12. 2. 2024

Ověřovna je projekt Radiožurnálu a serveru iROZHLAS.cz, který se věnuje ověřování zpráv a odhalování dezinformací. Redaktorka Jana Magdoňová a její kolega Tomáš Pika se vypravili do Uherského Hradiště, aby našim žákům názorně ukázali, jak v dnešní době spolehlivě ověřit informace. (A jak se také lehce nechat napálit.)

více…

Škola realizuje nápady žáků na zlepšení školního prostředí

23. 1. 2024

I v tomto roce se žáci prvního ročníku oboru Podnikání spojili do týmů a pod vedením učitelky Marcely Mrázkové vytvořili prezentace s nápady pro lepší školu. Kapitáni týmů pak své projekty odprezentovali před vedením školy.

více…

Nový přístup do aplikace Bakaláři

16. 1. 2024

Kvůli technickým problémům došlo k pozastavení činnosti aplikace Bakaláři. Nyní už je aplikace znovu v plném provozu, jen je třeba se do ní znovu přihlásit. Tuto akci musí provést všichni, kdo chtějí aplikaci využívat (zaměstnanci, žáci i rodiče). Aktualizované přístupy do žákovské knihy i do rozvrhu školy najdete pod záložkou Škola - Důležité odkazy. Postup pro přihlášení do mobilní aplikace najdete v dokumentu níže.

více…

V říjnové výzvě 10 000 kroků jsme si vychodili druhé místo

24. 11. 2023

MESIT střední škola skvěle obstála v říjnové výzvě Deset tisíc kroků, kde se z naší školy zapojilo hned deset týmů s celkově 109 soutěžícími. V této soutěži, která spojila školy z celé České republiky, jsme se umístili na skvělém druhém místě, a získali tak pomyslnou stříbrnou medaili. První místo bylo téměř na dosah ruky, vítězství nám uniklo o pouhé 2 body!

více…