Co čeká MESIT střední školu v příštím školním roce?

15. 7. 2024

Školní rok 2023/2024 byl pro MESIT střední školu v Uherském Hradišti rokem úspěchů, nových poznání a modernizování prostor školy i školních dílen.

více…

Rozloučení s letošními maturanty

30. 5. 2024

Tak to ti naši žáčci zvládli! Ať už u nás studovali 4 roky na denním studiu nebo 2 roky na nástavbě, bude se nám po všech stýskat.

více…

Ohlédnutí za školní výzvou 10 000 kroků

23. 5. 2024

Dubnové kroky byly odchozeny, pamětní diplomy byly rozdány a nejlepší tým byl oceněn. Pojďme si shrnout, jak dopadla dubnová výzva 10 000 kroků u nás ve škole.

více…

Slavíme úspěch v akcelerátoru Můj první milion!

22. 5. 2024

Podnikatelský záměr za milion? Čerstvá maturantka Natálie Hanáčková přesvědčila odbornou porotu o své cukrářské značce TALI CAKES a odnesla si cenu za třetí místo v kategorii středních škol!

více…

Zážitky třídy 3.AB z hlavního města České republiky

21. 5. 2024

Ve dnech 15. až 17. května 2024 se třída 3.AB zúčastnila školní exkurze do Prahy. Pod vedením třídní učitelky Lenky Kozákové a v doprovodu učitele Pavla Škrabala si 26 žáků užilo bohatý program, který byl zaměřený na technické, sportovní, ekonomické i kulturní aspekty hlavního města.

více…

Sportovní výzvu i výzvu 10 000 kroků jsme zakončili na Pálavě

9. 5. 2024

Začátek jara byl v MESIT střední škole rozhodně aktivní! Spousta našich žáků i zaměstnanců se přidala do sportovních výzev, které v naší škole probíhaly, a pro ty nejaktivnější účastníky jsme uspořádali výšlap na Pálavu.

více…

Město Uherské Hradiště ocenilo pedagogický přínos našeho učitele Jakuba Janíčka

26. 4. 2024

Město Uherské Hradiště již tradičně ocenilo ty nejlepší pedagogické pracovníky i dobrovolné pracovníky s dětmi a s mládeží v našem městě, a mezi oceněnými se objevil i náš učitel tělocviku a ekologie Jakub Janíček. Ocenění převzal v kategorii pedagogických pracovníků škol a školských zařízení ostatních zřizovatelů na území města Uherské Hradiště. Gratulujeme!

více…

Václav Moravec navštívil MESIT

15. 4. 2024

Ve čtvrtek 11. dubna se nám naskytla šance přivítat v MESITu známého českého moderátora a redaktora Václava Moravce, jenž nám přislíbil návštěvu během našeho účinkování v pořadu Fokus Václava Moravce. Bylo to moc milé setkání, kdy si pan Moravec pohovořil s našimi žáky nejen na téma využití umělé inteligence v současné žurnalistice.

více…

Za technikou do Berlína a Braniborska

27. 3. 2024

Na konci března jsme se na tři dny vypravili s žáky poznávat technické památky Berlína a Braniborska. Navštívili jsme opravdu unikátní atrakce, jako byl skrývkový most F 60 nebo lodní výtah, ale prošli jsme si i historické centrum Berlína, včetně návštěvy několika muzeí. Berlín jsme si prohlédli i z ptačí perspektivy, a to z kupole budovy Říšského sněmu. Každý si při exkurzi našel to své – milovníci aut si prohlédli veterány, sportovci zase navštívili Olympijský stadion z roku 1936 a zájemci o military si užili prohlídku pevnůstek a betonového bunkru. Program byl opravdu nadupaný!

více…

Mistrovství světa v halovém veslování

27. 2. 2024

Ve čtvrtek 22. února dorazila do O2 arény v Praze osmice našich sportovců, aby se s ostatními školami utkala v souboji v halovém veslování. A jak naše účast dopadla?

více…