Ondřej Velgo

Mé jméno je Ondřej Velgo, pocházím z obce Salaš a studoval jsem v MESIT střední škole od roku 2015 obor Elektrikář silnoproud.

Po dokončení studia a získání výučního listu jsem se přestěhoval ze Salaše do Brna, kde jsem nastoupil do firmy ABB na pozici Elektrikář, kde jsem se zabýval montáží rozvaděčů. Po měsíci a půl jsem ukončil pracovní poměr z důvodu lepší nabídky, která mně napomohla k získání stávající pozice. Stal jsem se Montérem DS (Distribuční sítě) u společnosti E.On. Má práce spočívala v montážích elektroměrů, zajišťování prací pro dodavatelské firmy a údržbě NN a VN zařízení jako byly HDS skříně (hlavní domovní vedení).

Po 2 letech jsem se přestěhoval zpátky, a při té příležitosti se mně naskytla možnost jít na mou stávající pozici Montér SOR (Správa Oblasti Rozvoden), Oblast Otrokovice, kde provádím údržbu VVN/VN rozvoden jak zařízení, tak i budov, holt co je zrovna potřeba.

Škola mi dala jen to nejdůležitější, co opravdu mohla, protože obor elektrikář je opravdu rozsáhlý a může vlastně člověka nasměrovat i na místa, která by ani sám nečekal, tak jak v mém případě a jsem za to hodně rád. Na školu vzpomínám jen v dobrém a jsem rád, že nám učitelé dávali to, co opravdu v životě upotřebíme a dobře nás chtěli nachystat na profesní život. Od mého učitele jsem dostal opravdu dobré tipy, kde by se dalo hodně dobře uplatnit, a aby ta práce toho člověka naplnila.