19. 2. 2024

V pátek 16. února se naši žáci Martin Miklenda a Radim Tomčala zúčastnili okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce. Konkurence byla velká a výkony žáků vyrovnané. Na medailové příčky jsme nedosáhli, ačkoliv Martina Miklendu od prvního místa dělil rozdíl půl bodu.

Soutěž se konala ve Střední odborné škole a Gymnáziu Staré Město a sestávala ze tří částí. První část byla poslech, ve druhé části měli žáci za úkol popsat dva vylosované obrázky, a poslední část byla zaměřená čistě na mluvený projev před odbornou porotou na vylosované téma. Oba naši reprezentanti předvedli fenomenální výkony! V silné konkurenci si Martin Miklenda vybojoval 5. místo a do 1. místa mu chybělo pouze půl bodu. Radima Tomčalu od vítěze soutěže dělilo dva a půl bodu. Toto jenom dokazuje vysokou úroveň účastníků okresního kola.

Martinovi a Radimovi děkujeme za výbornou reprezentaci školy!