22. 2. 2024

Netradiční zkušenost za sebou mají naši žáci oboru Podnikání. V úterý 20. února se zúčastnili živého přenosu diskuzního pořadu Fokus Václava Moravce, který vysílala stanice ČT24. Odkaz na díl s našimi žáky najdete níže v článku.

Žáci se vypravili do Brna, kde probíhalo natáčení pořadu Fokus Václava Moravce s podtitulem Hranice medicíny. Zasedli jako publikum v prostorách knihovny Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, ale během natáčení dostali i příležitost klást dotazy hostům diskuzní show, ve které se probírala témata jako přínos umělé inteligence ve výzkumu, léčba budoucnosti nebo péče o duševní zdraví. Mezi hosty Václava Moravce zasedli a s žáky diskutovali bývalý hokejový reprezentant Zbyněk Irgl, fyzioterapeut Pavel Kolář, neurovědkyně Marie Hájek Salomonová, klinický psycholog Miroslav Světlák, imunoložka Lenka Zdražilová Dubská a dětský onkolog Jaroslav Štěrba.

Po skončení natáčení jsme měli příležitost vyfotit se i s panem Moravcem, který dokonce přislíbil návštěvu na naší škole. Budeme se moc těšit!

A na co se naši žáci odborníků zeptali? To zjistíte, když si pustíte tento díl v archivu České televize.