23. 2. 2024

Mnozí z vás si právě probíhající jarní prázdniny užívají na horách, tak si připomeňme, jak vypadal letošní školní lyžařský kurz v Malé Morávce, který probíhal od 4. do 9. února.

Ačkoliv to ze začátku vypadalo, že počasí nám přát nebude, nakonec se opak ukázal pravdou, a z týdne v Malé Morávce jsme vytěžili maximum. Ubytovaní jsme byli opět v Chatě pod Kamzíkem, od které nás každý den vozil skibus přímo na sjezdovky do Ski Arény Karlov.

Lyžáku se letos účastnili žáci prvních a druhých ročníků, kteří byli první den rozděleni do tří skupin dle předchozích zkušeností s lyžováním. Mezi našimi učiteli je i certifikovaný instruktor pro snowboard, takže si zájemci mohli vyzkoušet i snowboardování. Lyžovali jsme, jak jen to šlo, jedno odpoledne jsme však kvůli dešti vynechali a místo lyžování jsme uspořádali pro kluky florbalový turnaj. V úterý a ve čtvrtek jsme žákům umožnili také večerní lyžování, které mělo svou neopakovatelnou atmosféru. Po zimních radovánkách měli pánové po večerech přístup do tělocvičny a do bazénu, mohli si také zahrát deskové hry nebo koukat na filmy.

Jsme rádi, že se žáci během týdne naučili dobře lyžovat, případně zdokonalili své schopnosti. Také oceňujeme, že se chovali na sjezdovkách ukázněně a ohleduplně, a i díky tomu se celý pobyt obešel bez úrazů. Byla to prima akce.