9. 3. 2023

Sérii přednášek v rámci workshopu Chci pro Vás pracovat zakončily v úterý cvičné pohovory před personalisty skupiny MESIT. Tyto měly za cíl žáky naší firemní školy přiblížit k jejich vysněné kariéře po ukončení studia.

Jako každý rok jsme i letos připravili pro žáky maturitních ročníků workshop Chci pro Vás pracovat, který měl za cíl připravit žáky na reálný proces hledání zaměstnání. Workshop se skládal ze dvou přednášek personálního ředitele skupiny MESIT zaměřených na hledání práce, vytvoření životopisu, na výběrové řízení, ale i třeba na etiketu. Mgr. Jan Šebek Cholewa, MBA, dal našim žákům náhled do uvažování personalisty a poskytl jim cenné tipy z praxe.

Žáky, kteří si své nově nabyté poznatky chtěli vyzkoušet i prakticky, čekaly cvičné pohovory před třemi personalistkami skupiny MESIT i před samotným personálním ředitelem. Celkem této šance využilo jedenáct žáků, kteří se pokusili zabojovat o získání pracovního místa, ať už se jednalo o pozici vedoucího dílen, manažera fotbalového klubu či o místo vězeňského dozorce. Během cvičných pohovorů si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli různé přístupy odlišných typů personalistů, a na konec obdrželi detailní zpětnou vazbu, a to i od publika, které tvořili jejich spolužáci a vedení školy. Na závěr obdrželi všichni účastníci certifikát o absolvování workshopu, dárkový balíček MESIT a nabídku další konzultace životopisu či profilu na LinkedIn.