15. 4. 2024

Ve čtvrtek 11. dubna se nám naskytla šance přivítat v MESITu známého českého moderátora a redaktora Václava Moravce, jenž nám přislíbil návštěvu během našeho účinkování v pořadu Fokus Václava Moravce. Bylo to moc milé setkání, kdy si pan Moravec pohovořil s našimi žáky nejen na téma využití umělé inteligence v současné žurnalistice.

Setkání proběhlo v konferenční místnosti MESIT holding formou diskuze mezi panem Moravcem a žáky obou tříd oboru Podnikání. Ti měli unikátní šanci se pana Moravce ptát na vše, co je k tématu AI zajímalo. Během rozhovorů se témata stočila i na současnou politiku a osobní zážitky našeho hosta z natáčení diskuzních pořadů či ze setkání se známými osobnostmi. Náš vzácný host si s námi ochotně povídal zhruba dvě hodiny, a následně přijal od pana ředitele pozvání na oběd, kde mu byly předány upomínkové předměty na město Uherské Hradiště. Během oběda kladně hodnotil aktivní přístup žáků k diskuzi a ocenil způsob, jakým u nás s žáky pracujeme. Vzhledem k tomu, že sám působí i jako pedagog na vysoké škole, je zřejmé, že tyto jemné nuance ve vzdělávání dokáže rozpoznat a ocenit.

Panu Moravci moc děkujeme za návštěvu a doufáme, že k nám rád zavítá i v budoucnu. Budeme se těšit na další zajímavá a aktuální témata k diskuzi.