24. 11. 2023

MESIT střední škola skvěle obstála v říjnové výzvě Deset tisíc kroků, kde se z naší školy zapojilo hned deset týmů s celkově 109 soutěžícími. V této soutěži, která spojila školy z celé České republiky, jsme se umístili na skvělém druhém místě, a získali tak pomyslnou stříbrnou medaili. První místo bylo téměř na dosah ruky, vítězství nám uniklo o pouhé 2 body!

V průběhu října jsme celkem nachodili úctyhodných 19 655 kilometrů, což je neskutečné množství kroků, a dokazuje obrovskou odhodlanost našich žáků a učitelů. Nejlepším týmem z naší školy se stal tým s názvem "Tady končí sranda" z třídy 2.P. Nejlepším jednotlivcem celé školy se stal Ondřej Joch z třídy 3.Z, který v říjnu našlapal neuvěřitelných 637 kilometrů! Ondřej a vítězný tým obdrželi zaslouženě hodnotné ceny od pana ředitele za výbornou reprezentaci školy.

Nejen studenti, ale i učitelé se zapojili do této soutěže. Učitelský tým MESIT crew: school edition dohromady nachodil úctyhodných 3 169 kilometrů a umístil se na druhém místě v rámci města Uherské Hradiště. Tento výsledek svědčí o tom, že naše škola je plná (elektrické) energie a nadšení pro aktivní životní styl.

Nemůžeme také nevzpomenout Branný den, kdy jsme se hromadně prošli od hradu Buchlov na rozhlednu Brdo a zakončili výšlap v Lesním penzionu Bunč. Tato událost přinesla nejen zdravý pohyb a velké množství kroků do výzvy, ale také posílila týmový duch naší školy.