21. 11. 2023

Žáci MESIT střední školy se zúčastnili Mistrovství ČR v halovém veslování, které se konalo ve čtvrtek 16. listopadu. V těžké konkurenci ostatních středních škol jsme zabojovali a prvákům se podařilo zvítězit ve své kategorii, čímž si zajistili postup na Mistrovství světa.

Vytvořili jsme tři čtyřčlenné týmy podle ročníků. Hned první posádka složená ze žáků prvních ročníků v nabité konkurenci všech ostatních místních středních škol zvítězila a postoupila tak na Mistrovství světa v halovém veslování! Mistrovství se uskuteční 22. února 2024 v Praze.
Kluci prostě jednu celou minutu jeli na maximum, „jeli bomby“ a urvali bombastický výsledek. Za první ročník nastoupili Dominik Laš, Vojtěch Šmít, Vít Michalík a David Škrabal. Cílem bylo po dobu jedné minuty ujet co nejdelší vzdálenost na veslařském trenažeru ve virtuálním závodě.
Dalším našim posádkám, reprezentujících druhý a třetí ročník se už tolik nedařilo, ale přesto podaný výkon a skvělá atmosféra vedla k celkové spokojenosti s příjemně stráveným dnem.