3. 10. 2023

Oficiální rozloučení s projektem VELUX MESIT school ver. 4.0, do kterého je naše škola zapojena od roku 2019, se uskutečnilo od pátku 22. září do neděle 24. září přímo u Štrbského Plesa ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Teambuildingu se zúčastnili téměř všichni učitelé a zaměstnanci školy, kteří byli do projektu v jeho průběhu zapojeni.

V pátek jsme na hotel dorazili v podvečerních hodinách, ubytovali jsme se, a poté následoval blok přednášek. Hlavním bodem prvního večera byla finální projektová prezentace pana ředitele, která shrnula celý projekt a byla doplněna o fotografie z jeho průběhu. Pan ředitel detailně rozebral časový průběh, přínosy nových aktivit, ale i nezdary, které provázely naši cestu stát se prestižní technickou školou. Po prezentaci následovala dlouhá diskuze účastníků, ze které vzešly dobré podněty pro další rozvoj školy. Mimo jiné ještě více rozpracujeme koncept propojení výuky strojních i elektro oborů, na čemž už nyní pracujeme.

V sobotu jsme se po snídani rozdělili do několika skupin, a v těchto skupinách jsme se věnovali turistice po okolní nádherné přírodě. Celý den bohužel poprchalo, ale to nás od výšlapů neodradilo. Ti nejzdatnější absolvovali celodenní výstup na vrchol Rysy, ti méně zdatní si pak vyšlápli k Popradskému plesu, projeli se lanovkou na vrchol Solisko, anebo se jen prošli kolem Štrbského plesa a užili si výhledy alespoň z Věže snů. Pro zájemce bylo odpoledne přístupné také hotelové wellness centrum. Večer patřil opět přednáškám na aktuální témata, která se dotýkají naší školy – motivace a úspěch žáků, zapojení se do sportovní výzvy 10 000 kroků, využití umělé inteligence ve výuce a mnohá další. Ano, i učitelé se musí stále vzdělávat a čerpat nové informace. Následovala znovu živá diskuze, která navázala na probíraná témata. Důležitým bodem večera byla anonymní zpětná vazba pro ředitele od všech účastníků teambuildingu – po jejím vyhodnocení má vedení školy zase nové náměty, kam školu dál posunout.

Teambuilding v Tatrách byl skvělou příležitostí jak se sejít mimo školu a sdílet s kolegy zkušenosti a vyměnit si nápady. Akce náš pracovní kolektiv stmelila a přinesla nový impulz pro budování a udržení moderního školního prostředí.