23. 1. 2024

I v tomto roce se žáci prvního ročníku oboru Podnikání spojili do týmů a pod vedením učitelky Marcely Mrázkové vytvořili prezentace s nápady pro lepší školu. Kapitáni týmů pak své projekty odprezentovali před vedením školy.

Při představení projektů se ukázalo, že žáci mají bystré oko a všímají si nedostatků, které lze lehce vyřešit a napravit. Celkem byly odprezentovány čtyři projekty. Všechny byly připraveny do detailů, obsahovaly průzkumy i cenové kalkulace.

1) Novelizace přezouvání – žáci navrhli efektivní systém signalizačního značení, které žákům bude ukazovat, kdy je nutno se ve škole přezouvat, a kdy naopak není. Po konzultaci s mistry odborného výcviku by chtěli za nízké náklady vyrobit semafor přezouvání, který bude umístěn ve vchodu školy.

2) Renovace toalet ve škole – renovace školních toalet přinese žákům větší komfort a pocit čistoty.

3) Nové odpadkové koše a vylepšení chill zóny – žáci přišli s návrhem na efektivnější systém třídění odpadů, který by nově zahrnoval i koše na kov a plechovky. Dále chtějí nahradit stolní fotbálek stolem na psaní úkolů a chill zónu by vyzdobili velkým obrazem.

4) Modernizace pánských toalet – pánové by si přáli na pánských toaletách pisoárové mezistěny pro pocit většího soukromí a nové automatické zásobníky na papírové utěrky. Také navrhují umístění pohybových senzorů do několika zón ve škole.

Všechny návrhy si pozorně poslechl pan ředitel, který okamžitě souhlasil s jejich realizací. V příštích týdnech se budou týmy s panem ředitelem setkávat v ředitelně při vyjednávání detailů realizace projektů. Děkujeme žákům za jejich cenné podněty a už se těšíme, až budeme mít školu zase o chlup hezčí a útulnější!