16. 2. 2022

Velký obdiv si zaslouží náš žák Vašek Výstup, který s přehledem postoupil do finále Ekonomické olympiády! V krajském kole porazil všechny ostatní školy ve Zlínském kraji a celorepublikově se prozatím umístil na báječném 4. místě.

Zařadil se tak mezi padesátku finalistů, kteří se na konci června utkají ve znalostech z ekonomie a financí v prostorech České národní banky v Praze.

Krajské kolo proběhlo 26. ledna on-line. Soutěžící přivítali přes obrazovku ředitel Komerční banky Jan Juchelka, viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký a ředitelka INEV Martina Bacíková. Po úvodních přednáškách byl spuštěn test s 25 záludnými otázkami. Nešlo jen o to, zodpovědět je správně, ale velkou roli hrál i čas. Vašek test zvládl výborně. Těžko uvěřit, že tento nadaný žák u nás 2 roky zpět studoval obor Obráběč kovů a teď, už jako student oboru Podnikání, válcuje svými znalostmi gympláky z celé ČR.

Děkujeme Vaškovi za příkladnou reprezentaci školy a v červnu budeme moooc fandit!