Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  rozhodlo přidělit MESIT střední škole, o.p.s   neinvestiční dotaci z Národního plánu obnovy na podporu prevence digitální propasti – pořízení mobilních digitálních technologií a podporu vybavení škol digitálními učebními pomůckami pro rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí.

Finančním zdrojem této intervence jsou prostředky fondu Evropské unie – Next Generation EU, které bude Česká republika rozdělovat v letech 2021 – 2026 z evropského Nástroje pro oživení a odolnost.

Vyhlášená výzva je určena na:

a) vybavení žáků pokročilými digitálními učebními pomůckami (DIGIPOMŮCKY) pro rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí, které budou moci rozvíjet napříč vzdělávacími oblastmi,

b) podporu prevence digitální propasti (DIGIPROPAST), jejímž cílem je snížení nerovností mezi žáky v přístupu ke kvalitnímu vzdělávání, které by byly způsobeny nedostatečným technickým vybavením mobilními digitálními technologiemi.

Účelu dotace musí být dosaženo do 31.12.2023

DIGIPOMŮCKY patří do: