13. 9. 2016

Že škola nemusí být nuda, o tom se mohlo přesvědčit dne 13. září 52 žáků naší školy. Proběhla totiž terénní výuka ekologie, kterou zorganizovala paní učitelka Irena Pořízková.

Že škola nemusí být nuda, o tom se mohlo přesvědčit dne 13. září 52 žáků naší školy. Proběhla totiž terénní výuka ekologie, kterou zorganizovala paní učitelka Irena Pořízková. A co na to říká?

"Naštěstí jsem na tu kupu "dětí" nebyla sama,... Výuka začala projížďkou na lodi "Morava" po známém Baťově kanálu, kde nám paní průvodkyně poskytla zajímavý výklad o jeho budování a využití. Poté jsme navštívili malou vodní elektrárnu v obci Spytihněv a dozvěděli se, že byla uvedena do provozu v roce 1951 a slouží občanům dodnes. Nechybělo ani krátké posezení v restauraci "Na Rejdě", kde si žáci dali něco dobrého k jídlu a pití. Po této malé přestávce jsme vyrazili podél Baťova kanálu ke slepým ramenům řeky Moravy. Prohlédli jsme si vodní plochu "Uhliska" v nedalekých Babicích, která je velmi oblíbeným místem ke sportu i rekreaci. Následně jsme se vydali na další cestu kolem "Blat", "Výrovky" a "Koňova" k řece Moravě, téměř až k vesnici, známé výrobou místního piva, Jarošovu. Žáci se cestou dozvěděli nejen nové informace o lokalitách, jimiž procházeli, ale seznámili se i s množstvím nových pojmů jako meliorace, zavodňování, regulace vodního toku, meandry, ... Posledním zážitkem byl pochod podél řeky Moravy, za níž jsme dokonce viděli jarošovský pivovar a na kopci známou rozhlednu Rovninu. Poté nás už čekala jen cesta přes pole až do Uh. Hradiště...

Výuka v přírodě se žákům líbila, jedinou vadou na kráse bylo snad jen nepříjemné horko, které nás letos provázelo téměř po celý měsíc září.“