21. 4. 2016

Naši žáci reprezentovali školu na mezinárodní soutěži robotů.

Dne 21. 4. 2016 se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní soutěžní přehlídky robotů, tzv. "Trenčianského robotického dne", který proběhl v areálu Expo Center, a.s., ve slovenském městě Trenčíně. Cílem této robotické soutěže je popularizovat vědu a techniku mezi mladými lidmi, případně u nich probudit zájem o studium technických oborů na středních školách. Vyhlašovatelem soutěže, pořádané již několik let, je Ministerstvo školství Slovenské republiky.
I v letošním školním roce se akce těšila velkému zájmu, soutěžních klání se zúčastnilo celkem 25 základních a středních škol s vlastními prezentacemi 94 robotů, a to v kategoriích "Driver A", "Driver B" a "Free style".
Školu MESIT na letošním 11. ročníku reprezentovali vybraní žáci, kteří při práci s roboty v rámci střediska vlastní praxe pro robotiku vykazovali největší nadšení a úspěchy. Náš školní tým soutěžil v kategorii "Driver A", v níž soupeřilo celkem 40 družstev ze tří zemí, a zaznamenal velký úspěch v podobě vynikajícího šestnáctého místa, na což jsme samozřejmě patřičně hrdí, jelikož konkurence byla oproti minulým ročníkům podstatně větší.
Doufáme, že se nám bude dařit minimálně stejně dobře i v nadcházejících soutěžích a že dosavadní úspěchy budou motivovat naše žáky k další činnosti tohoto druhu. Vždyť právě rozvíjení kreativity mladých lidí a umožnění jak realizace, tak i prezentace jejich vlastních technických nápadů je jedním z hlavních cílů vzdělávacího procesu na naší škole.

Zapsal: Kuchař R.
Fotografie: Slanec V.