15. 9. 2022

Ve středu 7. září nastoupili žáci tříd 1. AB, 1. E a 1.Z do autobusů a společně s pedagogy se vydali vstříc novým zážitkům na seznamovací kurz do Bojkovic.

Po příjezdu do Eurocamping Bojkovice se žáci ubytovali v komfortně zařízených chatkách a poté následovala úvodní přednáška personálního ředitele skupiny MESIT o naší společnosti a o výhodách, které žákům při jejich studiu nabízí. Po úvodní přednášce se pak sportovalo a „adaptovalo“ pod dohledem naší skvělé výchovné poradkyně. Večer se uskutečnila zábavně naučná přednáška o moderních trendech ve strojírenství.

Druhý den po ranní rozcvičce následovala „bojovka“, při které žáci v týmech museli zdolat desetikilometrovou trasu, na které učitelé připravili celkem 5 stanovišť, na nichž si týmy prověřily nejenom fyzickou zdatnost, ale i vědomosti nebo schopnost orientace v terénu. Počasí nám přálo – svítilo sluníčko a pršet začalo až poté, co dorazil do cíle poslední tým. Ale ani déšť pro nás neznamenal nudu. Po zbytek dne se žáci zapojili do zábavného filmového kvízu o ceny a večer si poslechli přednášku o úvodu do průmyslu 4.0, aby si následně mohli vyzkoušet virtuální realitu nebo elektronické stavebnice.

V pátek se především uklízelo a hodnotilo. Z pozitivních reakcí žáků víme, že seznamovací kurz měl smysl a doufáme, že na něj v dobrém budou ještě dlouho vzpomínat!

Seznamovací kurz byl hrazen z VELUX grantu v rámci projektu MESIT school ver. 4.0.