Podpora řemesel v odborném školství – MESIT střední škola, o.p.s.

Financování:

Zlínský kraj se sídlem ve Zlíně, tř. T. Bati 21

Příjemce dotace:

MESIT střední škola, o.p.s.

Všeobecný cíl:

Cílem projektu je především zvýšit zájem o studium řemeslných technických oborů. Jedná se především o učební obory, které nejsou na trhu práce dostatečně zastoupeny a potýkají se s malým zájmem ze strany žáků základních škol.

Projekt se klade za cíl zvýšit informovanost o řemeslných oborech, motivovat mladé lidi a jejich rodiče k jejich studiu řemeslných oborů.

Žákům vybraných oborů je při splnění stanovených podmínek poskytován finanční příspěvek v rozpočtu Zlínského kraje takto:

1.                     300,- měsíčně + k tomu za vyznamenání jednorázově 1 500,- na konci školního roku

2.                     400,- měsíčně + k tomu za vyznamenání jednorázově 2 500,- na konci školního roku

3.                     500,- měsíčně + k tomu za vyznamenání jednorázově 3 000,- na konci školního roku

Období realizace partnera:

9/2022 – 6/2023

Podporované obory:

2351 H/01 Strojní mechanik

2356H/01 Obráběč kovů

Podpora řemesel v odborném školství patří do: