24. 9. 2020

Obrovský úspěch, a zároveň docenění celoživotního působení ve školství, zažívá pan ředitel František Mikulášek, který vyhrál 1. místo v anketě Ředitel roku 2019/2020 společnosti Tutor v kategorii Střední školy. Do ankety bylo nominováno přes 80 ředitelů škol z celé ČR, ale pouze 10 z nich se probojovalo do slavnostního finále, které kvůli současné situaci proběhlo dne 24. 9. on-line, formou videokonference. MESIT střední škola je v těch nejlepších rukou!

"U vítěze v kategorii středních škol Františka Mikuláška, ředitele MESIT střední školy, o.p.s., nominující i porota oceňovali mimo jiné to, že vytváří prestižní technickou školu, zajišťuje pro školu granty a dotace, vybavuje učebny nejmodernější technikou nebo že usiluje o rozvoj soft skills dovedností učitelů.

Řediteli se daří vytvářet ve škole příjemnou a uvolněnou atmosféru. Studenty – ⁠i ty s handicapem –⁠ se snaží především motivovat. Ve škole dokonce působí certifikovaná mediátorka.

František Mikulášek zajišťuje pro studenty řadu zajímavých exkurzí do různých podniků včetně zahraničních. Vyjednal grant, díky kterému byla možná rekonstrukce dílen, modernizace části školy a příprava dvou učeben vybavených špičkovou technikou, kterou používají místní firmy ve výrobě.

Pan ředitel je vstřícný, trpělivý, spravedlivý, přátelský, lidský, podporuje své zaměstnance i žáky školy, dokáže ocenit práci učitelů, ve svém oboru je odborníkem, skvěle motivuje, řídí i reprezentuje školu."

(zdroj: https://www.tutor.cz/blog/reditelem-roku-se-stal-jan-grulich-z-orlickych-hor/)