7. 8. 2019

Ve třetím červencovém týdnu se v chodbách naší školy znovu rozezněl dupot nohou a dětský smích. V prostorách školy se konal příměstský tábor, na kterém jsme přivítali 28 malých účastníků ve věku od 6 do 12 let.

V pondělí jsme táborníky poučili o bezpečnosti a poté už následovaly ty příjemnější aktivity. V dopoledních hodinách jsme chodili na výlety a exkurze a v odpoledních hodinách měly děti možnost pod vedením zkušených vedoucích kreativně tvořit nebo mohly uplatnit zbylou energii při sportovních činnostech.

Program pro děti byl opravdu pestrý – od výletu do loděnice v Ostrožské Nové Vsi přes návštěvu Galerie Slováckého Muzea v Uherském Hradišti, kde měly děti možnost namalovat umělecké dílo na téma „Voda a vzduch“, až po návštěvu skanzenu Rochus, tam si zase děti zkusily práci s hrnčířským kruhem. Dokonce jsme i stopovali mamuty v Boršicích!

Děti se také setkaly s generálním ředitelem MESITu Ing. Viliamem Dubovickým a ve čtvrtek je potěšila beseda s tenistou Michalem Tabarou. Na podepisování tenisáků se stála nekonečná fronta, ale nakonec se dostalo na každého. Veselý týden jsme zakončili divokou diskotékou. V pondělí 12. 8. začíná na škole II. turnus příměstského tábora a my už se nemůžeme našich táborníků dočkat. První turnus byl totiž senzační! Čestný skautský! Fotoreportáž z jednotlivých dnů tábora můžete průběžně sledovat na našem Facebooku: https://www.facebook.com/skolamesit/.