7. 5. 2021

Žáci oboru Podnikání se v letošním školním roce zúčastnili ve spolupráci s Technologickým Inovačním Centrem Zlín pilotní fáze zážitkového kurzu Podnikatelská akademie. V něm si žáci vyslechli sérii přednášek od úspěšných podnikatelů, následně si sestavili týmy a vytvořili fiktivní podnikatelské záměry.

Celým projektem naše žáky provázeli zkušení mentoři a konzultanti TIC Zlín. Zakončením kurzu byl tzv. Pitch day, kdy týmy odprezentovaly podnikatelské záměry před odbornou porotou. Třešničkou na dortu už bylo závěrečné filmování scén do promo videa, které proběhlo na naší škole 6. května. Účastníky natáčení byli vybraní žáci oboru Podnikání, ředitel školy i samotná koordinátorka kurzu na naší škole, paní učitelka Marcela Mrázková. Celé natáčení probíhalo za přísných hygienických podmínek v souladu s vládními opatřeními.

Jsme rádi, že jsme projekt mohli na naší škole uskutečnit, byť převážně ve virtuální podobě kvůli pandemii COVID-19. Žáci si díky projektu zpestřili výuku, dostali cenné rady od odborníků a naučili se mimo jiné kritickému a kreativnímu myšlení, plánování a vytrvalosti. S potěšením můžeme oznámit, že nás TIC Zlín díky dobře probíhající spolupráci zařadilo mezi partnerské školy i pro příští školní rok!

Jak už možná víte z předchozích let, není to naše první spolupráce. TIC Zlín každoročně pořádá i soutěž Můj první milion, které se již tradičně účastníme. V letošním školním roce bylo do finále soutěže vybráno pět podnikatelských záměrů našich žáků. Finalisty jsou Adam Búřil, Klára Húsková, Jan Lekeš, Adéla Lišaníková a Nikola Rosůlková. Výsledky soutěže se dozvíme 20. května. Všem finalistům držíme palce!