9. 11. 2021

Ještě nás nezavřeli a tak si užíváme akcemi nabitý podzim!

V říjnu a v listopadu se u nás pořád něco dělo. Samozřejmě za dodržení bezpečnostních protiepidemiologických opatření. Pojďme si to tedy shrnout!

V říjnu jsme zašli na odbornou exkurzi do MESIT foundry. Naši maturanti tak mohli na vlastní oči vidět různé nekonvenční technologie, jako jsou elektroinvazivní obrábění nebo řezání drátem, a tyto znalosti dále upotřebí například při šprtání na maturitu. A aby byl jejich odborný výcvik ještě efektivnější, pořídili jsme klukům na dílny super novou frézku i s postprocesorem, který zajistí tvorbu CNC programu.

Každý čtvrtek nás navštěvují odborníci z TIC Zlín a zapojují naše žáky oboru Podnikání do Zážitkového kurzu kreativity a podnikavosti. Žáci se tak interaktivní formou učí dovednostem 21. století.

Zatímco si žáci na konci října užívali podzimních prázdnin, část učitelů se školila.Na pořadu dne bylo školení Structogram od agentury Alternation. My budeme ale chytří a šikovní!

Také nás navštívili konzultanti projektu VELUX z Dánska. Natáčeli u nás promo klip pro jejich sociální sítě a diskutovali s námi o pokrocích v projektu. Pokud se situace v Evropě nezhorší, jsme pozvaní na studijní pobyt na univerzitu v Kodani. Bylo by super načerpat nějakou inspiraci i z jiných států!

Přišel listopad a s ním Movember. Škola podporuje tuto charitativní akci, která má probudit větší zájem o ryze mužská onemocnění. Někteří učitelé sundali mužný fous a nechávají si během listopadu narůst knírek. Doufáme, že je podpoří i žáci a na konci měsíce budeme mít fotogalerii plnou knírků.

Začátek listopadu patřil prezentaci školy pro žáky ZŠ. Kromě návštěvy burzy škol na nedaleké ZŠ jsme se zúčastnili také Veletrhu práce a vzdělávání ve Zlíně. Zájem žáků devátých škol byl obrovský, rozdali jsme všechny letáky ještě před koncem veletrhu! Hned den poté jsme se zapojili do akce Technický jarmark. Vybrané základní školy přijely do areálu MESIT, kde pro ně byly nachystány prohlídky v jednotlivých provozech a také v našich dílnách. Tam jsme si pro ně připravili zajímavý program. Žáky nejvíc zaujalo programování Ozobotů s panem učitelem Kozubíkem.

Souběžně s těmito akcemi probíhal i mezinárodní workshop o programování IoT v Trenčíně. Tam každý den jezdili vybraní žáci s panem učitelem Hamříkem. Vyvrcholením akce byla jejich účast na soutěži Trenčinsky robotický deň. Mezinárodně složený tým, do kterého patřil i náš žák 3. AB Honza Rychlík, zvítězil v kategorii Freestyle. Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!

Zatím poslední absolvovanou akcí byla exkurze na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, které se zúčastnila většina žáků strojních oborů. Na veletrhu si prohlídli novinky z oboru a hlavně si nasbírali plné tašky propisek a reklamních předmětů. Jak to tak bývá, radost z propisek byla opravdu velká.

Zaujalo vás, co tady všechno na škole děláme? Máte zájem studovat technické obory? Přijďte k nám na prohlídku školy i dílen v rámci Dne otevřených dveří. Termíny najdete zde.