Máte zájem o studium silnoproudé elektrotechniky a energetiky? Hledáte obor s jistotou pracovního uplatnění po absolvování studia? V tom případě si podejte přihlášku na náš nově otevíraný obor Elektrikář silnoproud se zaměřením na Energetiku.

Jak bude studium vypadat?

První ročník je stejný jako u klasického oboru Elektrikář – silnoproud. Naučíme vás nezbytné teoretické i praktické základy, bez kterých se v práci v tomto oboru neobejdete. Začneme se základními elektrotechnickými poučkami, naučíte se měřit elektrické veličiny, poznáte různé druhy materiálů, naučíte se číst v projektové dokumentaci a mnohé další.

Souběžně s teoretickou výukou absolvujete i odborný výcvik v našich moderně vybavených elektrodílnách pod dohledem opravdových odborníků z oboru. Na odborný výcvik klademe velký důraz, chceme, abyste si vše vyzkoušeli i prakticky. Začnete se základy mechanické zručnosti, a postupně se budete přesouvat k odbornějším činnostem, jako jsou práce s kabelovými soubory nízkého napětí  či uzemnění elektrického zařízení.

Od druhého ročníku se váš odborný výcvik přesune i na cvičný polygon, který bude simulovat práci na nadzemním vedení apod. Budete mít také možnost chodit na praxi do firem typu M Plus elektro Boršice, kde získáte cenné poznatky z reálného provozu, a zároveň budete za svou práci finančně ohodnoceni.

Tříletý obor zakončíte závěrečnou zkouškou s výučním listem, a pokud byste chtěli dále rozvíjet svůj talent, můžete u nás nastoupit rovnou na nástavbové studium a dodělat si maturitní zkoušku.

Po vystudování se uplatníte při projekci a ve výstavbě v elektrotechnice či energetice, nebo také v oblasti fotovoltaiky.

Video k oboru zde.

Přijímací zkoušky se v rámci přijímacího řízení nekonají.

zdarma

ELEKTRIKÁŘ - SILNOPROUD - zaměření: ENERGETIKA patří do: