27. 6. 2017

Není branný den, jako branný den...

Letošní branný den jsme pojali trochu jinak než v předchozích letech. "Na klíč" nám ho připravilo Centrum branných aktivit.

Po nezbytné evakuaci jsme šli tradičně na Rochus, ale hned u dolního parkoviště nás čekala první netradiční zastávka. Stál zde přísně vypadající mladík v maskáčích. Dozvěděli jsme se tady něco o zbraních, výbavě vojáků a podobných věcech. Pro některé žáky to bylo trochu zarážející, pro jiné známé. Ale snad pro všechny zajímavé.

Druhé zastavení o kus dál a základy první pomoci. Sympatická slečna nám povídala a prakticky předvedla zásady první pomoci. Škoda jenom, že bylo tak málo času a už jsme pokračovali na další stanoviště.

Hod granátem je běžná a oblíbená disciplína podobných aktivit. My ji měli okořeněnou minohledačkou (detektorem kovu) a ukázkou praktického využití. Samozřejmě jsme se dozvěděli, jak postupovat při náhodném nálezu munice.

Předposlední stanoviště bylo kombinované. Střelba z airsoftových zbraní a rozborka a sborka zbraní skutečných. Samozřejmě byly použity ekologicky rozložitelné airosoftové kuličky.

Na posledním stanovišti jsme mohli prakticky vyzkoušet běh s plynovou maskou a samopalem. Někteří tento outfit doplnili elegantníma žabkama, ale i tak jim to běhalo dobře.

Mohli bychom jít na Rochus a nepodívat se do kapličky? Samozřejmě že nemohli! A proto jsme při zpáteční cestě „to vzali přes kapličku a hurá do školy“.

Víc fotek najdete na našem profilu na facebooku.