16. 11. 2018

15. 11. 2018 se konala ve Zlíně v nádherných prostorách budovy U15, kde sídlí Fakulta technologická UTB Zlín, již XVIII. Krajská konference o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Zlínském kraji.

Téma letošní konference bylo "Voda - život v každé kapce". V dopoledních hodinách proběhlo vyhlášení oceněných pracovníků a organizací v oblasti EVVO, posluchači si vyslechli referáty Ing. D. Křivánkové, Ing. F. Šulgana, Doc. RNDr. J. Růžičky, Ph.D., Bc. P. Chmelaře. Odpoledne probíhaly dílny, workshopy, účastníci konference si vybírali z bohaté nabídky, např. Jak funguje dešťová zahrada, Voda v krajině a multimédia, Společně objevujeme vodní svět.

O pohodu téměř stovky účastníků se již několikátým rokem starali také usměvaví žáci naší školy. Pomáhali prezentujícím organizacím při přípravě technického zázemí a jako každoročně připravovali a organizovali tombolu. Losy se jim podařilo prodat velmi rychle. Všichni oceňovali také jejich technickou zručnost, jsou to přece žáci technické školy, tak jim vše šlo "pěkně od ruky". Konference se konala pod záštitou Mgr. P. Gazdíka, člena Rady Zlínského kraje. Poděkování za vzorný průběh a pohodu patří také organizaci Líska, která se dlouhodobě věnuje ekologické a environmentální výchově, vzdělávání a osvětě především ve Zlínském kraji.

O této akci se můžete něco dozvědět také ze stránek Zlínského kraje.

Fotky si pak můžete prohlédnout na našem facebookovém profilu.