11. 12. 2018

Tento rok se někteří učitelé a žáci MESIT střední škola, o.p.s. zapojili do mezinárodní charitativní akce MOVEMBER. Možná i vy jste v listopadu zaznamenali různá loga s kníry.  Nebo muže, kteří se na začátku listopadu holili a nechávali si růst kníry. Ano, správně - knír je “obchodní známkou” akce Movember.   

Tuto akci mezinárodně koordinuje a zaštiťuje Movember Foundation a v ČR pak Nadační fond Muži proti rakovině. Jedná se o podporu prevence a osvětu mužských zdravotních a psychických problémů. V rámci Movembru se jednotlivci, ale i týmy pokouší vybrat peníze na výše uvedené projekty. Pořádají se různé charitativní akce, nemocnice se také přidávají. V listopadu poskytují mužům vybraná vyšetření zdarma. V tomto duchu se připojila i Uherskohradišťská nemocnice, kam se mohli celý měsíc listopad přijít muži nechat zdarma vyšetřit na rakovinu prostaty a varlat.  

Několik učitelů a žáků se na začátku měsíce oholilo a nechávalo si růst knír.  

“Hlavně jsme se akci snažili propagovat na sociálních sítích, ale také osobně. Díky tomu se nám za měsíc listopad podařilo vybrat 3 700 Kč. Mezi dárci byli členové týmu, kolegové, ale i další lidé. Někomu může připadat že jsme získali málo, ale my jsme byli nadšeni. Mohli jsme něco udělat a vzhledem k tomu, že naše škola je převážně chlapecká, myslíme si, že akce má i osvětový a sociální přesah,” řekl Ondřej Burda, iniciátor a vedoucí našeho školního týmu. 

Sice to není soutěž, ale… Náš tým se dostal do tabulky TOP 100 v ČR! Velikány jako je Avast (766 706 Kč), Nüssli (179 080 Kč) nebo Sberbank CZ (129 723 Kč) a jiné si necháme na další roky, ale 100. místo je super. Příští rok to zkusíme dotáhnout na 50. místo. Co myslíte, pomůžete nám?