19. 10. 2017

Některé věci se musí vidět a taková přečerpávací nádrž za to určitě stojí.

V rámci projektu POSPOLU se ve čtvrtek 19. 10. 2017 žáci především oboru Mechanik strojů a zařízení zúčastnili exkurze do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně, která je jednou z 200 elektráren tohoto druhu na světě a největším vodním dílem v České republice. Je vybavena největší reverzní turbínou v Evropě o instalovaném výkonu 325MW. Po příjezdu do Koutů nad Desnou jsme vyjeli k horní nádrži, která se nachází v nadmořské výšce 1350 m, odkud se nám naskytl také krásný výhled na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Po prohlídce horní nádrže následovala odborná přednáška v informačním centru u dolní nádrže a návštěva podzemní strojovny, kde jsme se podrobně seznámili s funkcí a provozem elektrárny. Přínosem exkurze bylo, že žáci mohli na vlastní oči zhlédnout Francisovu turbínu a názornou ukázku provozu elektrárny.

Víc fotek najdete na našem facebooku.