18. 11. 2019

V Uherském Hradišti se nám začalo brzy smrákat, tak jsme se rozhodli, že vyrazíme na jih. K moři jsme to sice už nestihli, ale i tak jsme si návštěvu prosluněné Itálie velmi užili.

Hlavním tahákem zájezdu byla návštěva výrobních prostor firem Ducati a Lamborghini. MESIT je sice nejlepší firmou v okolí, ale znáte to, inspirace není nikdy dost… Tak snad jsme naše studenty motivovali k učení, aby si jednou mohli takovou pořádnou mašinu či autíčko koupit.

Z automotive oblasti to nebylo zdaleka vše. Krásnými vozy jsme se pokochali v muzeích Ferrari jak v Modeně, tak v Maranellu. Taky jsme obhlídli sbírku (především) vozů Maserati v Panini muzeu. To se nacházelo v areálu výrobny pravého parmazánu, takže komu z aut vyhládlo, měl možnost se občerstvit při následující exkurzi.

A aby náš výlet nebyl jenom o technice, snažili jsme se udělat radost i sportovním fanouškům. Hned první den zájezdu jsme navštívili fotbalový stadion, kde trénují kluby AC Miláno a Inter Miláno. Skvělým zážitkem byl i výlet na závodní okruh F1 v Monze, kde jsme shodou okolností měli možnost pozorovat přípravu jezdců a to byla rychlost, panečku. Ani jsme nestíhali kroutit krky!

Závěrem musíme pochválit všechny účastníky zájezdu, protože v tak hodné studenty jsme ani nedoufali! Když se řeklo, že bude sraz v určitý čas, byli tam ještě o 5 minut dřív a nakonec se vždycky čekalo jenom na paní průvodkyni.

Sláva vlasti výletu a snad si to brzy zopakujeme!