20. 12. 2016

Každoročně se v období adventu žáci naší školy seznamují s lidovými vánočními zvyky a tradicemi našeho regionu. Výjimkou nebyl ani dnešní den, kdy se třídy 1. B a 1.PT zúčastnily vzdělávací akce ve Slováckém muzeu. Nejdříve navštívili velmi zajímavou stálou národopisnou expozici o životě lidí na venkově, nazvanou "Slovácko". Je členěná do několika okruhů, které jsou vzájemně propojené a navazují na sebe. Poté se na výstavě "Zima na Slovácku" dozvěděli spoustu zajímavostí o nejen o zvycích a tradicích, ale i pracovní činnosti, typické pro zimní období na vesnici. Mladí návštěvníci se společně přenesli do první poloviny 20. století, kdy zima na venkově nebyla jen časem odpočinku, ale i dobou příprav na nový hospodářský rok. Poutavý výklad podal a výstavou nás provedl pan Jan Káčer. Akce se zúčastnilo 15 žáků školy a z muzea odcházeli velmi spokojení.