12. 11. 2015

12. listopadu 2015 se konala ve Zlíně v Baťově institutu XV. Krajská konference o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Zlínském kraji. Konference se konala pod záštitou PaedDr. Petra Navrátila, člena Rady Zlínského kraje pro školství, mládež a sport.

Již po několikáté se této významné akce zúčastnili také žáci naší školy, kteří pomáhají každoročně s organizací akce.  Zároveň se mohou seznámit s tím, jak probíhá environmentální vzdělávání na jiných školách a v ekocentrech.

Podobně jako v minulých letech čekal na účastníky akce bohatý program, letos bylo hlavním tématem poznávání a objevování přírody. V dopoledních hodinách proběhly zajímavé prezentace a referáty k tématu konference. Po vyhlášení výherců XV. Ceny EVVO v roce 2015 následovalo předání certifikátů pro regionální výrobce podporující místní udržitelnou ekonomiku.

Před poledním občerstvením si účastníci vyzvedli ceny bohaté tomboly. V odpoledních hodinách pak probíhaly práce v dílnách, účastníci se mohli například seznámit s budováním školních zahrad ve Zlínském kraji, mohli si vyrobit léčivé bylinné masti, mohli se seznámit s badatelskou výukou ve školách.

Po celou dobu konání konference si účastníci XV. Krajské konference EVVO mohli zakoupit publikace Rezekvítku Brno, fairtradové výrobky, místní produkty, mošty z Hostětína, Lukášovy šité hračky, tkané ubrusy a koberce.

Irena Pořízková