26. 10. 2018

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé,

Včera jsme zasadili Strom svobody, lípu, moc krásný strom, který bude zdobit místo velmi přístupné, viditelné, místo, kde denně projde spousta obyvatel našeho města. Takové stromy sázeli před 100 lety naši předkové jako stromy svobody. Byly jich vysazeny tisíce.

Jsem ráda, že i žáci naší školy se zúčastnili této akce, a snad si uvědomili, nebo uvědomí, že stromy je třeba zasadit a poté o ně pečovat. Stromy vysazujeme s žáky naší školy již několikátým rokem.

Letos je toto zvláště slavnostní, jelikož slavíme sté výročí založení samostatného státu. Tak snad těm mladým lidem dojde, že ta demokracie není úplně "zadarmo", že je třeba o ni pečovat.

Všem žákům naší školy i členům Komise Mařatice moc děkuji za účast. Bylo moc milé, že jsme se u této příležitosti sešli!

Psáno učitelkou školy MESIT, Mgr. Irenou Pořízkovou

Náš Strom svobody se dokonce objevil i v reportáži.