22. 9. 2016

Navázali jsme na dávnou tradici a potkali jsme se při sportovním utkání s naší partnerskou školou ze Slovenska.

Za podpory Zlínského kraje a Nadace SYNOT zřízené senátorem Ivo Valentou obnovila MESIT střední škola setkávání vlastních žáků se žáky SOŠ Trenčín.

Pro obě školy připravila Mezinárodní sportovní turnaj studentů MESIT střední školy Uherské Hradiště a Stredné odborné školy Trenčín.  „Tradice setkávání se škol technického směru ze sousedních států a vlastně i okresů měla mezi naší a trenčínskou školou silnou tradici, která v posledních letech trochu vyprchala. Proto jsme využili pobídky zlínského krajského úřadu a setkávání se žáků obou škol znovu obnovili,“ vysvětlil zrod sportovního setkání ředitel uherskohradišťské soukromé MESIT střední školy František Mikulášek.

Na konci září se tak sešli chlapci obou středních škol, aby společně změřili své síly ve futsale a floorbale. Žáci z města Matúša Čáka potvrdili, že sportovně jsou na Slovensku přece jen dále. Trenčínští  fotbalisté AS Trenčín jsou úřadujícími mistry Slovenska a hokejisté patří rovněž ke slovenské špičce. Proto zkušenosti žáků, kteří se současně se studiem připravují v obou profesionálních klubech se, odrazila i na samotném hřišti. Především hokejisté prokázali, že to i s floorbalovou hokejkou umí skvěle a své české protějšky deklasovali 18:4.

Slováčtí fotbalisté vzdorovali více. Nakonec z toho byla velká bitva, kterou rozhodli hosté ze Slovenska až v samotném závěru a zvítězili 6:2. Výsledky na hřišti však nebyli to nejdůležitější. Slovenští žáci pak navštívili moderní prostory, kde jejich čeští protějšci realizují odborný výcvik a tak si na pracovišti mohli předat i řadu studijních i praktických zkušeností ze života zemí, které v době jejich otců tvořili společný stát. „Samozřejmě, když dostaneme na hřišti takový výprask, tak z toho moc radosti nemám, ale naši slovenští přátelé byli zase zaskočeni tím, jak jsme dokázali zmodernizovat prostory pro odborný výcvik v naší mateřské firmě a tak jsme se jim alespoň mimo sportovní kolbiště dokázali minimálně vyrovnat. Hlavně jsme si však dokázali neformálně povykládat a předat zkušenosti z oblasti učňovského školství obou zemí,“ vyzdvihl význam vzájemného setkání František Mikulášek.