26. 4. 2017

Pro skvělé zážitky!

Už před terénní exkurzí jsem musela několik žáků upozornit (velmi důrazně), že nepojedou autobusem! Že terénní exkurze začíná v 8.00 na autobusáku a na Velehrad jdou pěšky! Již po cestě bude probíhat výuka. To se některým moc nelíbilo. K čemu jako autobus je?
Po cestě jsme navštívili minizoo, kde mohli žáci pozorovat domácí zvířata. Sice jsou to "jen" běžná domácí zvířata, ale na druhou stranu jsou v dnešní době již pro spoustu žáků exotická.
Poté jsme si vyšlápli po cyklostezce na Velehrad. Žáky jsem seznámila s tím, že tato cyklostezka vede v místech, kudy chodili z kláštera z Velehradu do Uh. Hradiště a zpět. Vyslechla jsem si pár poznámek, že jsme měli jít aspoň po té cestě pro auta, protože nevede do kopce a je kratší,...
Na Velehradě nás přivítaly dvě příjemné průvodkyně a každý žák nafasoval pracovní listy. Někteří si mohli obléci mnišský oděv. To se klukům líbilo, žádný připravený oděv nezbyl. Po prohlídce kláštera následovala také prohlídka baziliky.
Exkurzi jsme zakončili v teráriu. Hady a ještěry nikdo nevypustil
Konec dobrý, všechno dobré! Exkurzi jsme přežili ve zdraví. Všichni.

Text i foto: Irena Pořízková