1. 6. 2016

Dnes se na náměstí v Uherském Hradišti konal Jarmark vědy a umění, který pořádala Mateřská a Základní škola Čtyřlístek v Uherském Hradišti. Společně se této akce zúčastnilo ještě dalších osm zájmových organizací a základních i středních škol z Uherského Hradiště, mezi nimi např. DDM Šikula, Gymnázium Uherské Hradiště, Obchodní akademie Uherské Hradiště, Sokol Uherské Hradiště a naše škola. Až z úrodné Hané přijeli studenti Přírodovědecké fakulty UP Olomouc .
My jsme zde prezentovali roboty LEGO – Mindstorms a zdravovědu. Žáci základních škol měli příležitost roboty osobně naprogramovat, což uvítali s obrovskou radostí. Poté si s nimi dlouho hráli. Kromě technických dovedností si v rámci procvičení znalostí první pomoci zkusili poskytnout umělé dýchání a nepřímou srdeční masáž zraněné osobě. Pro mnohé bylo určitě velmi zajímavé dozvědět se také o speciálních brýlích, které dokáží simulovat vliv halucinogenní látky. Odvážlivci, kteří si je dokonce měli možnost i nasadit, rázem vnímali svět úplně jinak.
Celé dnešní dopoledne proběhlo v přátelské atmosféře a bylo nejen velmi poučné, ale především zábavné. Navíc všem účastníkům přálo i počasí. Bylo to zkrátka super...

Zapsal: Kuchař R.