22. 10. 2018

Členové komise Mařatice s žáky MESIT střední školy, o.p.s., vysadí Strom svobody v Mařaticích...

Členové komise Mařatice s žáky MESIT střední školy, o.p.s., vysadí Strom svobody v Mařaticích.

Žáci MESIT střední školy, o.p.s., se již několikátým rokem zúčastní projektu „72 hodin“.  Jedná se o tři dny dobrovolnických aktivit, které probíhají každoročně v říjnu. Můžete pomáhat přírodě a můžete pomáhat druhým lidem. Co je cílem tohoto projektu? Tak například to, že stačí málo, abychom dokázali mnoho!

Zapojit se může kdokoliv, nejen žáci škol, ale také zaměstnanci různých institucí, členové spolků, členové neziskových organizací, zájemci z řad veřejnosti, rodiče s dětmi i jednotlivci.

V letošním roce je možné v rámci akce „72 hodin“ také vysadit Strom svobody. Je připraveno 60 stromů, které můžeme společně zasadit, poté je také nutné o tyto stromy pečovat.  Jedná se o sazenice lípy ve věku 7 let, obvod kmínku je až 14 cm, výška je asi 3,5 metru. Stromy svobody byly vysazovány již v letech 1918 – 1919, byly jich vysazeny tisíce, symbolizují vznik Československé republiky. Tyto stromy byly ověšeny stuhami, praporky, zpívala se hymna a ke kořenům se ukládaly pamětní listy. Takové stromy se sázely i později.  Vždy, když si lidé chtěli připomenout význam svobody a demokracie.

Jeden z těchto Stromů svobody bude vysazen i v našem městě. Lípu zasadí žáci MESIT střední školy, o.p.s., spolu se členy Komise Mařatice. Komise Mařatice je poradním orgánem Rady Města Uh. Hradiště. Jsou zváni také lidé z řad veřejnosti.

Akce proběhne 25. října 2018 v 15. 00 hodin na ulici 1. Máje v blízkosti sídliště Východ, nedaleko autobusové zastávky.

Srdečnou zvou členové Komise Mařatice spolu s žáky MESIT střední školy, o.p.s.

Akce už proběhla a informace o ní najdete v našem dalším článku Strom svobody.